Bijonsan El Aletleri LTD. ŞTİ. 1993 yılında Mehmet ÖZTÜRK tarafından kurulmuş olup, inşaat sektörünün temel ihtiyaçlarından iskele ve kalıp aksesuarları üretiminde ülkemizde lider firma statüsüne kavuşmuştur.
          Nisan 2012 itibariyle, artan müşteri taleplerinin karşılanmasını teminen yeni adresine taşınarak, makina parkını genişletmiştir.
          Uluslar arası standardlarda ve yüksek teknoloji ile üretilen iskele ve kalıp aksesuarları, yurt içinde lider iskele ve kalıp imalatçılarınca tercih edilmenin ötesinde başta Rusya olmak üzere;  Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan, Bulgaristan, Lübnan, Fas ve Tunus olmak üzere uluslar arası piyasada da tercih edilen bir marka haline gelmiştir.
          Kendisine gösterilen bu ilgiye layık olmayı amaç edinen Bijonsan, ileriye yönelik yatırımlara daha sağlıklı devam edebilmek adına Hasan ÖZTÜRK’ü  ortaklar zincirine katmış, uluslar arası pazarda daha fazla pay alabilmek için kadrosunu genişleterek  gerek yönetimsel, gerekse teknik desteği sağlamış bulunmaktadır.
Ekim 2012 itibariyle ISO 9001:2008 kalite sertifikasının alınması ile, kalite yönetim sistemi gerekliliklerini sağladığını da belgelemiştir.